PDGL 2022 #4 - Nová Myslivna, Konopiště

Datum 11.06.2022
Ligy Pražská Discgolfová Liga 2022
PDGA -
Hřiště Dočasné hřiště
Ředitel turnaje Jakub Koštel, #1382: pdgl@ultimo.cz; 776819208
Pomocný ředitel Vojtěch Rozsíval: vojta@pdgl.cz
Kapacita 90 hráčů

Informace

PDGL 2022

20. 3. Ladronka 16. 4. Kladno 15. 5. Bohnice 11. 6. Konopiště 16. - 17. 7. Běchovice 4. 9. Břevnov 1. 10. Letňany 5. 11. Letná

 

 

Frisbee shop ULTIMO.cz spolu s partnery Latitude 64°MOVit Energy, Third Coast Pizza, Bombus EnergyBig ShockZüca Czech Republicpivovar MouchaCzech_Discgolf a DiscGolf Club Praha tě zvou na čtvrtý turnaj Pražské DiscGolfové Ligy v roce 2022.

 

Za čtvrtým letošním turnajem zavítáme mimo Prahu, a sice do benešovských hvozdů kolem Nové Myslivny u konopišťského zámku.

 

KATEGORIE

Hráči jsou rozděleni do čtyřech výkonnostních kategorií dle českého ratingu *: 
 
 • MA1 - rating 890 a vyšší
 • MA2 - rating 850 - 889
 • MA3 - rating 800 - 849
 • MA4 - rating 799 a nižší

ŽENY - nemají vlastní kategorii (tzn. hlásí se do jedné ze skupin výše), ale na každém turnaji budou vyhlášeny a trofejemi odměněny nejlepší tři ženy dle skóre

 
* Co je český rating?
Jedná se o systém hodnocení výkonnosti hráčů dle jejich výsledků v jednotlivých soutěžních kolech. Český rating se v současnosti počítá z turnajů PDGL, SZDL (Severozápadní discgolfová liga) a UDGL (Ústecká discgolfová liga). Jaký je tvůj rating (a jestli nějaký vůbec máš) zjistíš na webu www.dgolf.cz
 
Do jaké kategorie se přihlásit, pokud rating ještě nemám?
 • Jsem začátečník a hraju svůj první turnaj → MA4
 • Už trochu házím a mám za sebou pár turnajů → MA3
 • Turnaje běžně hraju, jen nemám český rating → měl bys zhruba tušit, jak dobře hraješ, napovědět ti může třeba tvůj PDGA rating; pokud i tak váháš → MA3
 
Může se stát, že se ani tak netrefíš do správné kategorie. To snadno zjistíme podle výsledného skóre a přiděleného ratingu a po prvním odehraném turnaji tě zařadíme do kategorie správné (včetně bodů za ten již odehraný turnaj).
 
V rámci jedné série bys pak měl už zůstat konzistentní a hlásit se vždy do stejné kategorie, i když se třeba po pár měsících hraní výrazně zlepšíš a dle ratingu budeš už patřit do kategorie vyšší.
 
REGISTRACE
Registrace začíná vždy 30 dní před turnajem ve 20:00. Prvních pět dní je vyhrazeno pro členy Disc Golf Clubu Praha, poté se mohou registrovat všichni ostatní.
 
Na každý turnaj je vyhrazeno 5 divokých karet. Využity budou primárně pro hráče, kteří se podílejí na chodu turnaje, ale požádat o divokou kartu může každý a to výhradně emailem na info@pdgl.cz a s rozumným odůvodněním. Nerozdělené divoké karty budou uvolněny nejpozději tři dny před turnajem a připadnou hráčům na waiting listu.
 
STARTOVNÉ
Dospělí: 200 Kč
Junioři (hráči mladší 18 let): 100 Kč
 
AcePool: + 20 Kč ke startovnému (více informací níže)
 
Hráči, kteří se účastní svého vůbec prvního PDGL turnaje mají startovné ZDARMA. (Pokud se tě to týká, napiš prosím do poznámky při přihlašování "Prvoúčastník")
 
PLATBA 
Startovné je potřeba předem zaslat na bankovní účet č. 2101899982 /2010. [zobrazit QR kód]
 
Do poznámky k platbě napiš jméno turnaje + jméno hráčů, za které platíš, případně "+ ACE" ke hráči, který chce vstoupit do AcePoolu.
(Př. "PDGL Běchovice - Jan Řetěz" nebo "PDGL Běchovice - Ivan Spitaut + ACE,  Lenka Hajzrová, Tomáš Berdý + ACE")
 
Hráči, kteří se přihlásí na poslední chvíli (2 a méně dnů před turnajem), pošlou emailem řediteli turnaje potvrzení o platbě, případně se s ním individuálně domluví na platbě jiným způsobem (např. v hotovosti na místě).
 
 
ODHLAŠOVÁNÍ
Výhradně emailem na info@pdgl.cz a co nejdříve od zjištění, že se nakonec nebudeš moci zúčastnit.
 
POZOR! Pokud se na turnaj nedostavíš, aniž by ses předem odhlásil/a, nebo se odhlásíš na poslední chvíli (15 a méně hodin před výhozem prvního kola *), ztrácíš nárok na vrácení startovného. Samozřejmě v případě, pokud jsi dopředu zaplatil/a.
 
* Př. Výhoz je v sobotu v 9:00 a ty se odhlásíš v pátek v 18:01 či později, tak už nemáš nárok na vrácení startovného. Je totiž velice nepravděpodobné, že se ještě podaří zaplnit tvoje místo jiným hráčem.
 
Pokud zaplaceno nemáš, včas (15+ hodin před výhozem) se neodhlásíš a na turnaj nedorazíš, dostáváš první strike. Druhý strike pak bude znamenat stopku na další PDGL turnaje.
 
HARMONOGRAM 
9:00 - Hráčský meeting (turnajové centrum bude vedle parkoviště)
9:30 - Výhoz 1. kola
13 - 14 - pauza na oběd 
14:15 - meeting před 2. kolem
14:30 - výhoz 2. kola
18:30 - vyhlášení
 
Harmonogram je orientační a může podléhat změnám, zejména v závislosti na délce kola. Případné změny budou komunikovány prostřednictvím emailu v obědové pauze a na meetingu.
 
 
HŘIŠTĚ 
 
 
Kliknutím na mapu se otevře v novém okně a můžete si ji uložit.
 
 
CTP pro všechny kategorie - jamka č. 4
Jamky pro rozhoz: 1 (z krátkého výhoziště nehledě na kategorii), 4, CTP 5
 
Dronový průlet hřištěm
(bohužel trochu neaktuální, pár jamek jsme museli kvůli nepředvídaným komplikacím změnit)
 

 

Popis jamek

 • #1 par 4, 121 m, MA4 má samostatné výhoziště za potokem. OB potok a asfaltová cesta a vše za ní. Pokud skončíte prvním hodem ve vodě, pokračujete z drop zóny (výhoziště MA4)
 • #2 par 4, 147 m, OB asfaltová cesta vpravo a vše za ní, voda vlevo je náhodná
 • #3 par 3, 139 m, žádná speciální pravidla
 • #4 par 3, 75 m, OB cesta vpravo
 • #5 par 3, 78 m, OB cesta a hromada klád za košem. Případná voda vlevo FW v korytě je hrána jako náhodná.
 • #6 par 3, 76 m, žádná speciální pravidla
 • #7 par 3, 72 m, žádná speciální pravidla
 • #8 par 3, 69 m, OB cesta vpravo a ohrada za košem
 • #9 par 3, 70 m, OB ohrada
 • #10 par 3, 85 m, OB ohrada
 • #11 par 4, 125 m, žádná speciální pravidla
 • #12 par 3, 70 m, Mando nutno obhodit zprava. Drop zone není, při nesplnění povinnosti následuje re-tee.
 • #13 par 4, 130 m, žádná speciální pravidla
 • #14 par 3, 90 m, Mando nutno odhodit zprava. Drop zone není, při nesplnění povinnosti následuje re-tee. Pozor na hráče na jamnce #15!
 • #15 par 3, 114 m, OB oplocený prostor vlevo pod kopcem a následně asfaltová cesta. Od drátěného plotu je možno vzít úlevu 2 metry.
 • #16 par 3, 80 m, žádná speciální pravidla
 • #17 par 3, 63 m, OB asfaltová cesta pod kopcem. Po ní se dejte k silnici, tuto bezpečně přejděte a pokračujte po pěšině, před mostkem zahněte vpravo, výhoziště najdete cca po 60 metrech. Orientační bod je modré zábradlí u silnice, výhoziště je asi 10 m pod ním
 • #18 par 4, 155 m, OB silnice vlevo a potok vpravo. Pozor na případné chodce na pěšině!

SCORING 

Zapisování score bude čistě elektronické. 
 
Každá skupina má povinnost zapisovat skóre přes live-scoring zde na idiscgolf.cz (heslo je "pdgl") a zároveň také do další scoringové aplikace pro ověření správnosti zadaného skóre (doporučujeme UDisc, ale je možné použít kteroukoli jinou appku, případně i jednoduchou tabulku). Na konci vždy porovnejte výsledky z obou aplikací a srovnejte případné nesrovnalosti.
 
 
FLIGHTY
(Soutěžní skupiny)
 
Flight na přání pro první kolo vyplň nejpozději do 10. 6. 16:00  do tohoto formuláře https://forms.gle/9HeJ21FkR1JsHUff9 
 
CTP & ACE POOL
 
Na každém turnaji PDGL bude na jedné jamce vyhlášena soutěž CTP - výherce si odnese disk od Latitude 64°dle vlastního výběru z aktuální skladové zásoby Ultimo.cz. Pro ty z vás, kteří nevědí, tak CTP (Closest to the Pin) je vložená soutěž, jejímž cílem je dostat se na určené jamce prvním hodem co nejblíže ke koši. 
 
ACE POOL je taktéž zpestřením každého turnaje. Jen za 20 Kč navíc ke startovnému (platba převodem spolu se startovným) můžeš zkusit svoji šanci a pokud dáš během turnaje na jakékoli jamce eso, bereš všechny peníze, které se v rámci Ace poolu vybraly. V případě, že eso dá více hráčů, dělí si pool rovným dílem. Pokud na daném turnaji eso nikdo nevřetězí, přelévají se vybrané peníze do dalšího turnaje.
 
JÍDLO, PARKOVÁNÍ
 
Obědová pauza bude přibližně hodinu a půl dlouhá. Bude záviset na tom, jak dlouho nám bude trvat obejít jedno kolo. Možnosti stravování jsou Hotel Nová myslivna, případně libovolné stánky kolem parkoviště.
NEPARKUJTE U HOTELU! Parkování je možné na hlavním parkovišti za 60 kč na den, kdo nechce stát frontu na placení může využít appku Smart4City.

 
DISKY K ZAKOUPENÍ

Ultimo stánek vozíme vždy dle možností každého turnaje. Vždy je však možné si přes www.ultimo.cz objednat dovoz konkrétních disků. Buď si na ně můžeš udělat objednávku, ve které zvolíš osobní odběr a do poznámky napíšes "Vyzvednu na turnaji xyz". Případně můžeš napsat Kubovi na jakub@ultimo.cz a domluvit si s ním, že ti na turnaj doveze třeba 5 různých disků, které chceš vyzkoušet a z nich si pak koupit jen ten, který ti nejvíc sedne. 

 
O CO SE HRAJE?
 • Na každém turnaji obdrží tři nejlepší v každé kategorii originální trofeje a drobné ceny od partnerů PDGL.
 • Po vyhlášení každého turnaje proběhne také losovačka o disky a další věcné ceny od partnerů ligy.
 • V rámci celé série se soutěží o parádní trofeje, hodnotné ceny (nejen) s discgolfovou tématikou, poukázky do Ultima atd. Oceněno bude pět nejlepších hráčů v každé kategorii.
 • Do celkového bodování se počítá 5 nejlepších odehraných turnajů (z celkových 8).
 • Na závěr série proběhne tradičně velká losovačka o hodnotné ceny - zařazeni do ni budou hráči, kteří odehrají minimálně 5 turnajů.
 
PARTNEŘI PDGL
 
 
Latitude 64         Ultimo             
 
 
 
             
 
 
 
 
                            
 
 
  
 
Berte prosím na vědomí, že registrací na turnaj udělujete souhlas s pořízením a následným použitím fotografií a audio/video záznamu Vaší osoby nebo Vámi svěřených osob.
 
Organizátor turnaje si vyhrazuje právo na jakékoliv změny.
 
Pořadatel: Ultimo z.s., Libeř 130, 25241 Libeř, IČ: 22729852
 

 


Registrace

Kategorie Cena Min. hráčů
MA4 - 4
MA3 - 4
MA2 - 4
MA1 - 4

Registrační fáze 1
12.05.2022 20:00 - 13.05.2022
Hráč je členem klubu: Discgolf club Praha
Hráč je členem klubu: Too Much Hyzer On It (DGCP)
Hráč je členem klubu: Kobra Kai Dojo
Hráč je členem klubu: DGT Prague Hawks DDM Praha 9

Registrační fáze 2
13.05.2022 20:00 - 10.06.2022
Všichni

#HráčPDGA#iDG RatingPDGA RatingKategorieČADGKlubStatusZaplaceno
1 Vladislav Moník 848 MA1 DGC Albium Wild card
2 Michael Bliek 139978 843 837 MA3 DGC Praha Wild card
3 Matej Verl 115072 841 852 MA2 DGC Praha Wild card
4 Michal Trávníček 72432 855 865 MA2 DGC Praha Wild card
5 Basil Schwerzmann 833 MA4 Wild card
6 Vojtěch Rozsíval 63361 839 852 MA2 DGC Praha Registrovaný
7 Martin Zeman "Marty" 206857 901 907 MA2 DGC Praha Registrovaný
8 Stanislav Kovářík "Standokan" 238412 889 897 MA2 DGC Praha Registrovaný
9 Jakub Koštel 115203 911 915 MA1 DGC Praha Registrovaný
10 Jakub Kemr 141244 868 865 MA3 DGC Praha Registrovaný
11 Martina Hošková "Žralok" 91716 845 838 MA3 DG Eagles Registrovaný
12 Honza Kemr 161657 845 819 MA4 DGC Praha Registrovaný
13 Martin Vopava 783 MA4 DGT Hawks Registrovaný
14 Nathan Adlam 73293 937 939 MA1 DGC Praha Registrovaný
15 Ondřej Feix 258725 923 932 MA3 DGT Hawks Registrovaný
16 Petr Houdek 213959 899 909 MA3 DGC Praha Registrovaný
17 Maxim Tyrpekl 154099 870 880 MA3 DGC Praha Registrovaný
18 Vojtěch Pimek 752 MA4 DGC Praha Registrovaný
19 Jan Müller 234245 838 838 MA3 DGC Praha Registrovaný
20 David Frejka 142797 809 786 MA3 DGC Praha Registrovaný
21 Jan Řeháček 145481 833 844 MA3 TMHOI Registrovaný
22 Petr Chalupa "Chali" 201461 809 825 MA4 DGK Kladno Registrovaný
23 Branislav Šimko 178072 828 838 MA3 DGK Kladno Registrovaný
24 Lukáš Timko 144882 782 787 MA4