I v tomto období není nezbytné rušit všechny DG turnaje. Proto Zátyní CC BUDE! Upravili jsme formát turnaje tak, aby vyhovoval hygienickým pravidlům a nikoho neohrozil.
Přijďte na hřiště kdykoli mezi 15/11 9,00 a 22/11 16,00 a odehrajte dvě kola (počítejte s 1,5-2,5 hodinami na kolo!). Povolené jsou skupiny 2 hráčů, z rodinné flighty po čtyřech :). Není možné hrát pouze v jednom hráči. Pokud se na hřišti potká současně více skupin, nesmí se k sobě přiblížit na méně než dva metry. Výsledky zapište do liveskore (heslo včas pošlu mailem) nebo mi je pošlete na hanus.velebny@gmail com a já je vyplním.
NAMÍSTO MEETINGU:
Souřednice výhoziště: 50°33'36.6"N 14°29'28.9"E
Parkování: kdekoli ve vesnici. Autem lze dojet až na vodárnu, ale fakticky už jste mimo veřejné komunikace a tedy v zákazu vjezdu.
Na hřišti je 19 double-mando (dále bran) a jeden ostrov s košem. Ostrov je hazard, pokud váš disk skončí na poli, připočítáváte si jeden trestný hod. Pokud minete bránu pokračujete s jedním trestným hodem buď z původní pozice nebo z vyznačené dropzóny. Za hranici double-mando se vždy považuje spojnice dvou stromů, které ho tvoří. Pokud si po hodu nejste jisti, jestli váš disk, který minul bránu, je či není za touto spojnicí, doporučujeme využít povizorní hod či hody.
Na hřišti vznikají situace, kdy hráč může prohazovat více bran jedním hodem. Pokud mine bližší bránu, není splněna ani vzdálenější i kdyby skrz ní disk proletěl. Pokud hráč zahraje bližší bránu a mine tu vzdálenější, první bránu splnil. Pokud se rozhodne nevyužít dropzóny neprohozené brány a hrát z původní pozice, nemusí již znovu prohazovat bližší (splněnou) bránu.
Může také nastat situace, kdy hráč prohodí disk bránou, ten ale za ní narazí do stromu, nebo se skutálí z kopce a skončí před hranicí brány. Taková brána se počítá za splněnou a hráč ji dalším hodem nemusí znovu prohazovat. Stejně tak lze, pokud je to z nějakého důvodu výhodné, hrát po prohození brány opět skrz ní zpět. Splněné brány nijak neovlivňují kurz hřiště a není na ně v daném kole již nutno brát ohled.
Ačkoli se fyzicky jedná o jednu dlouhou jamku, máme vyzkoušeno, že je praktičtější zaznamenávat skóre mezi jednotlivými branami. Tím vznikají situace, na které nejsme zvyklí, a ve kterých můžeme chybovat. Jednodušší z nich je situace, kdy hráč prohodí jedním hodem dvě brány. K první bráně doplní číslo na kolik hodů se mu podařilo ji překonat, k té následující vyplní nulu. Záludnější je situace, kdy si hráč přihodí před bránu a následujícím dlouhým hodem se přiblíží k bráně další. Jelikož hráč neměl splněno, hod se samozřejmě přičítá k právě prohozené bráně. Trabl nastává s následujícím hodem. Pokud se nacházíme v prostoru mezi bránami, má naše discgolfové podvědomí tendenci počítat hod, kterým jsme se tam dostali, jako první. Ve skutečnosti ale je aktuální součet hodů nula, protože předcházející hod je již započítán k poslední splněné bráně. Obzvlášť náchylní jsou k tomu hráči, kteří mají ve zvyku hody počítat vždy na konci jamky (v tomto případě po prohození brány). Je tedy dobré se soustředit, ať se zbytečně neošidíte chybným navýšením skóre.
Zde je videoprofil hřiště https://www.youtube.com/watch?v=EE9UUPHcHog
Plán hřiště. Brány 9, 10 a 11 se hrají dvakrát i jako 17, 18, 19. Na plánku je varianta s košem u výhoziště, v turnaji ale bude koš na ostrově. Minulý víkend (8/11) jsem doplnil drop zóny, v sobotu ještě vykolíkuji ostrov :). Už se na vás těším.Tento