PDGL 2020 #6 - Běchovice

Datum 06.12.2020
Ligy Pražská DiscGolfová Liga - 2020
PDGA -
Hřiště DiscGolfPark Běchovice
Ředitel turnaje Jakub Koštel, #1382: pdgl@ultimo.cz; 776819208
Pomocný ředitel Jakub Sýkora:
Kapacita 65 hráčů

Informace

PDGL :: JARO-PODZIM 2020

13.6. Konopiště 18. 7. Kladno |  15.8. Ladronka | 6.9. Lesopark Letňany 4.10. Konopiště vol. 2 | 6.12. Běchovice

Internetový obchod ULTIMO.czLatitude 64°ZÜCA Česká republika a DiscGolf Club Praha vás zvou na 6. a závěrečný discgolfový turnaj Pražské DiscGolfové Ligy (série léto-pozdim 2020).

 

:: BĚCHOVICE::

 

Poslední turnaj této série nás zavede na rozšířený layout do Běchovic.

 

>>  FLIGHTY PRO OBĚ KOLA JSOU ZDE  <<

 

PŘIHLAŠOVÁNÍ / KATEGORIE

 

Jak je již na turnajích PDGL zvykem, hráči budou rozděleni do dvou výkonnostních kategorií a ženy budou mít kategorii vlastní (W / FA1). Pokročilí a středně pokročilí hráči by měli spadat do kategorie A (MA1), začátečníci a mírně pokročilí pak do kategorie B (MA3). 

Do jaké výkonnostní kategorie patříte, zjistíte dle svého českého ratingu*.

Hráči s ratingem 830 a vyšším --> A  
Hráči s ratingem nižším než 830 --> B
Hráči, co ještě nemají rating --> B**
Ženy, bez ohledu na rating --> W

* Co je český rating? Jedná se o systém hodnocení výkonnosti hráčů dle jejich výsledků v jednotlivých soutěžních kolech. Český rating se prozatím počítá z turnajů PDGL, SZDL (Severozápadní discgolfová liga) a UDGL (Ústecká discgolfová liga).

** Předpokládá se, že jste začínající hráč, který se účastní svého prvního PDGL / SZDL / UDGL turnaje. Pokud je tomu jinak a myslíte si, že patříte do kategorie A, nic vám nebrání se tam přihlásit ;) 

V rámci jedné série byste měli zůstat konzistentní. Tedy pokud je váš rating před prvním turnajem těsně pod 830 (tzn. startujete v B) a poté se zvýší nad tuto hranici, i přesto byste v dalších turnajích v rámci jedné série měli startovat v B. 

V případě, že rating zatím vůbec nemáte a první turnaj odehrajete v kategorii B, ale výsledek (rating) jasně ukáže, že patříte do kategorie A, další turnaje v dané sérii už odehrajete v kategorii A (a budou se vám do ni počítat i body z prvního turnaje).

 

ODHLAŠOVÁNÍ

Pokud se chcete z turnaje odhlásit, napište nám to prosím výhradně na email pdgl@ultimo.cz, případně jako SMS turnajovému řediteli. 

 

STARTOVNÉ

Dospělí: 120 Kč
Junioři (hráči mladší 18 let): 70 Kč

AcePool: + 20 Kč ke startovnému (více info níže)

Hráči, kteří se účastní svého vůbec prvního PDGL turnaje mají startovné ZDARMA. (Pokud se vás to týká, napište prosím do poznámky při přihlašování "Prvoúčastník")

Startovné je potřeba zaslat na bankovní účet č. 2101899982 / 2010.

Startovné bude možné zaplatit i na místě, tentokrát všechny prosíme o zaslání na účet, pokud aspoň trochu možno.

Do poznámky k platbě napište jméno turnaje + jméno hráčů, za které platíte, případně "+ ACE" ke hráči, který chce vstoupit do AcePoolu
(Př. "PDGL Běchovice - Jan Řetěz" nebo "PDGL Běchovice - Ivan Spitaut + ACE,  Lenka Hajzrová, Tomáš Berdý + ACE")

Hráči, kteří se přihlásí na poslední chvíli (2 a méně dnů před turnajem), pošlou emailem řediteli turnaje potvrzení o platbě, případně se s ním individuálně domluví na platbě jiným způsobem (např. v hotovosti na místě).

POZOR! Pokud se na turnaj nedostavíte, aniž byste se předem odhlásili, nebo se odhlásíte na poslední chvíli (15 a méně hodin před výhozem prvního kola *), ztrácíte nárok na vrácení startovného. Samozřejmě v případě, pokud jste dopředu zaplatili.

* Př. Výhoz je v sobotu v 9:00 a vy se odhlásíte v pátek v 18:01 či později, tak už nemáte nárok na vrácení startovného. Je totiž velice nepravděpodobné, že se ještě podaří zaplnit vaše místo jiným hráčem.

Pokud zaplaceno nemáte, včas (15+ hodin před výhozem) se neodhlásite a na turnaj nedorazíte, dostáváte první strike. Druhý strike pak bude znamenat stopku na další PDGL turnaje.

 

HARMONOGRAM

9:00 - výhoz z předem určené jamky (rozdělení do flightů dostanete do emailem den před turnajem)

(Jedno kolo potvrvá dle našeho odhadu přibližně 2,5, maximálně 3 hodiny)

11:30 - krátká pauza na svačinu / oběd

12:30 - výhoz druhého kola (ve stejných flightech, ze stejných jamek)

   - V případě, že první kolo bude dohráno dříve či výrazně později, dostanete emailem info o upraveném času pro výhoz 2. kola

   - Během pauzy prosím dodržujte hyginenická pravidla a nesrocujte se do větších skupin

15:00 - 15:30 - předpokládaný čas dokončení hry

Po dohrání prosím sledujte výsledk na live-scoringu a pokud jste na předních příčkách své kategorie, zdržte se prosím kolem jamky č. 1. 

JAMKY PRO PŘÍPADNÉ ROZHOZY: 1 a 13 a pokud stále nebude rozhodnuto, tak CTP na jamce č. 1

 

LAYOUT HŘIŠTĚ

Mapu si stáhnete kliknutím přímo na ní nebo sem.

Info k jednotlivým jamkám:

Jamka č. 1 - hraje se normálně, jak je naznačeno na teesignu

Jamka č. 2 - neplatí OB vlevo od fairwaye, bez provázku se tam nedá určit linie OB. Pokud skončíte v porostu / lesíku, je nutné se odtamtud proházet zpět na fairway.

Jamka č. 3 - standardně OB cesta napravo. Les nalevo je safe.

Jamka č. 4 - standardně OB cesta napravo. Křoví nalevo je safe, ale rozhodně tam nechcete skončit :)

Jamka č. 5 - nová vložená jamka. Po dokončení 4ky se vraťte podél cesty zpět (tak, abyste co nejméně překáželi hráčům právě hrajícím 4ku; zároveň dávejte pozor na jejich hody). Výhoziště najdete cca 15 metrů pod prostřední lavičkou. Hraje se do kopce mezi dva velké stromy napravo, které zároveň tvoří double mando. Cesta na levo je OB, stejně tak jako cesta za košem. Ta ale moc nehrozí. Při netrefení double manda (mandatory lajny budou vyznačeny provázky) házíte z Drop Zone, která bude jasně vyznačena.

Jamka č. 6 - standardní 5ka, potok po pravé straně je náhodná voda, tzn. když váš disk skončí ve vodě, hrajete z nejbližšího místa za ním směrem od koše, bez trestného hodu.

Jamka č. 7 - standardní 6ka, potok NENÍ OB. Ačkoli tam teď voda je, hranice se i tak špatně určuje. Za žádnou cenu se neházejte do křáků nalevo, žerou disky :) Doporučujeme si dopředu vysílat spottera, aby se urychlilo případné hledání disků. Dodržujte pravidlo 3 minut (stopujte 3 minuty od doby, kdy disk začne hledat celá skupina. Pokud disk po 3 minutách nenajdete, je prohlášen za ztracený a hráč pokračuje z předchozí pozice s jedním trestným hodem).

Jamka č. 8 - klasická sedmička, mando sloupy platí, ale OB okolo fairwaye NE (bez provázků se tam nedají jasně určit hranice). Tzn. z případného lesa se budete muset proházet ven.

Jamka č. 9 - klasická osmička, klasická pravidla, tedy OB cesta napravo

Jamka č. 10 - nová jamka, mando sloup, který bude třeba obhodit zprava (na aktuální mapě značeno chybně), cesta napravo OB, hřiště za košem hazard

Jamka č. 11 - nová jamka, koš mírně vlevo za lesíkem, cesta napravo OB

Jamka č. 12 - nová jamka - cesta nalevo OB

Jamka č. 13 - klasická devítka, OB je cesta nalevo a oblast ohraničená plotem, tzn. pokud se dostanete do porostu vpravo na úrovni koše, je to safe

 

SCORING

Zapisování score bude čistě elektronické. Po-koronové turnaje (včetně turnaje 1. ligy) ukázaly, že v dnešní době se již v pohodě dokážeme obejít bez papírových scorekaret a rádi bychom tento režim zachovali i na turnajích PDGL. Jak to tedy funguje?

Každá skupina má povinnost zapisovat skóre přes live-scoring tady na idiscgolf.cz (heslo je "pdgl") a zároveň také do další scoringové aplikace pro možnost ověření správnosti skóre (doporučujeme UDisc, ale je možné použít kteroukoli jinou appku, případně i jednoduchou tabulku). Na konci vždy porovnejte výsledky z obou aplikací a srovnejte případné nesrovnalosti.

 

FLIGTY (Soutěžní skupiny)

Na turnajích PDGL vám rádi vyhovíme, pokud chcete první kolo odehrát se svými partnery, kamarády apod. Je však potřeba nám to vždy dát vědět nejpozději 24 hodin před začátkem turnaje na email pdgl@ultimo.cz. Požadavkům na poslední chvíli (ráno před turnajem) nebude vyhověno. 

NA TOMTO TURNAJI ZŮSTANOU FLIGHTY STEJNÉ PRO OBĚ DVĚ KOLA.

 

CTP, ACE POOL

Na každém turnaji PDGL bude na jedné jamce vyhlášena soutěž CTP - výherce si odnese disk od Latitude 64°dle vlastního výběru z aktuální skladové zásoby Ultimo.cz. Pro ty z vás, kteří nevědí, tak CTP (Closest to the Pin) je vložená soutěž, jejímž cílem je dostat se na určené jamce prvním hodem co nejblíže ke koši. 

ACE POOL je taktéž zpestřením každého turnaje. Jen za 20 Kč navíc ke startovnému (platba převodem spolu se startovným) můžeš zkusit svoji šanci a pokud dáš během turnaje na jakékoli jamce eso, bereš všechny peníze, které se v rámci Ace poolu vybraly. V případě, že eso dá více hráčů, dělí si pool rovným dílem. Pokud na daném turnaji eso nikdo nevřetězí, přelévají se vybrané peníze do dalšího turnaje.

PŘED TÍMTO TURNAJEM JE V ACE-POOLU 3150 KČ

 

DISKY K ZAKOUPENÍ

Na turnaje se vždy snažíme dostat i Ultimo stánek s alespoň omezeným sortimentem. Ne vždy se to však povede, proto pokud máte zájem o konkrétní disk(y) z www.ultimo.cz, vytvořte si na e-shopu objednávku s osobním odběrem a do poznámky napište "Převzetí na turnaji PDGL (např.) Stromovka". Nebo pokud si chcete osahat několik různých disků a z nich jeden vybrat, také to není problém - napište email na jakub@ultimo.cz. Disky vám na turnaj rádi dovezeme.

NA TOMTO TURANJI NEBUDE STÁNEK S DISKY - OBJEDNÁVKY* RÁDI DOVEZEME 

* objednávat můžete standardně s e-shopu jako osobní odběr a do poznámky napište "předávka na PDGL Běchovice; případně pište na jakub@ultimo.cz pro individuální domluvu

 

CO JE PDLG?

 • série discgolfových turnajů v Praze a okolí zaměrená na hráče všech úrovní
 • 3 kategorie: začátečníci (B), pokročilí (A) a ženy (W)
 • více info na webu >>

 

O CO SE HRAJE?

 • První tři umístění v každé kategorii (A, B, W) získají na každém turnaji medaily / trofej 
 • Na každém turnaji proběhne losovačka o disky od Latitude 64° a Westside Discs
 • Ceny pro celkové vítěze zimní série PDGL poskytnou partneři turnaje Ultimo.cz a Latitude 64°.
  • oceněno bude prvních pět nejlepších v každé kategorii (A, B, W)
  • do celkového hodnocení se počítají body z 5 turnajů (z celkových 7)
  • vítěz každé kategorie si odnese discgolfový batoh Core Pro Backpack od Latitude 64° a poukázku do Ultimo.cz
 • Na závěr série proběhne velká losovačka o vozík ZÜCA COMPACT CART + příslušenství v hodnotě více než 7000 Kč + další ceny. Do velké losovačky budou zařazeni pouze hráči, kteří se zúčastní alespoň 5 ze 7 turnajů v této sérii.

 

PARTNEŘI PDGL

Ultimo

Latitude 64          ZÜCA Czech Republic

Disc golf club Praha

   

 
Berte prosím na vědomí, že registrací na turnaj udělujete souhlas s pořízením a následným použitím fotografií a audio/video záznamu Vaší osoby nebo Vámi svěřených osob.
 
Organizátor turnaje si vyhrazuje právo na jakékoliv změny.

 


Registrace

Kategorie Cena Min. hráčů
MA1 - 5
MA3 - 5
FA1 - 5

Registrační fáze 1
15.11.2020 20:00 - 05.12.2020
Všichni

#HráčPDGA#RatingKategorieČADGKlubStatusZaplaceno
1 David Frejka 142797 799 MA3 DGC Praha Registrovaný
2 Honza Kemr 161657 799 MA3 DGC Praha Registrovaný
3 Jakub Kemr 141244 859 MA3 DGC Praha Registrovaný
4 Jakub Hošek 130320 903 MA1 Kobra Kai Registrovaný
5 Filip Conk 137217 969 MA1 DG Eagles Registrovaný
6 Miroslav Vlček 118956 848 MA3 DGC Kadaň Registrovaný
7 Marek Surjomartono 147916 927 MA3 DGC Praha Registrovaný
8 Adam Surjomartono 148373 869 MA3 DGC Praha Registrovaný
9 Lukáš Burger 156336 897 MA3 Registrovaný
10 Lukáš Pelikán 153601 840 MA3 Registrovaný
11 Michal Surjomartono 147913 936 MA3 DGC Praha Registrovaný
12 Josef Pavlů 103238 769 MA1 DGC Praha Registrovaný
13 Martin Zeman 206857 908 MA3 DGC Praha Registrovaný
14 Marcela Tomášů 114302 804 FA1 DGC Albium Registrovaný
15 Aleš Stanke MA3 DGC Praha Registrovaný
16 Adam Palán MA3 DGC Praha Registrovaný
17 Marketa Sedlakova 247180 829 FA1 DGC Praha Registrovaný
18 Jan Veselý 80355 957 MA1 CaurusEgra Registrovaný
19 Jakub Polák 185577 841 MA3 DGC Praha Registrovaný
20 Petr Šašek 161309 912 MA3 PeaceEgg Registrovaný
21 Adam Kulich 117338 892 MA1 DeGen Registrovaný
22 Lubomír Vičan 224414 802 MA3 DGC Praha Registrovaný
23 Zdeněk Sedlák 135760 762 MA3 CaurusEgra Registrovaný
24 František Filip 113417 945 MA1 DGC Kadaň Registrovaný
25 Vojtěch Rychtar 71080 873 MA1 DeGen Registrovaný
26 Filip Surjomartono 147915 961 MA3 DGC Praha Registrovaný
27 Štěpán Pilař MA3 DGC Praha Registrovaný
28 Roman Běhůnek 161185 780 MA3 CaurusEgra Registrovaný
29 Vlastislav Novák 126334 831 MA3 CaurusEgra Registrovaný
30 Lukas Landa 122650 938 MA1 TMHOI Registrovaný
31 Jakub Koštel 115203 922 MA1 DGC Praha Registrovaný
32 Bianca Koštelová 168876 824 FA1 DGC Praha Registrovaný
33 Lasse Skarpengland MA3 Registrovaný
34 Roman Kunovjánek MA3 DGC Praha Registrovaný
35 Jakub Sýkora 75425 936 MA1 DGC Praha Registrovaný
36 Tomáš Bareš MA3 Registrovaný
37 Matyáš Bareš 129605 956 MA1 TMHOI Registrovaný
38 Ladis Dragoun 79067 925 MA1 DGC Albium Registrovaný
39 Jan Pelant 63642 885 MA1 DGC Praha Registrovaný
40 Marek Němeček MA1 Yoyoteam Registrovaný
41 Martin Malý 113434 960 MA1 CaurusEgra Registrovaný
42 Jiří Mika 125638 941 MA1 DGCL Registrovaný
43 Julia Mandzyuk FA1 Registrovaný
44 Martin Fojtík 126634 937 MA1 TMHOI Registrovaný
45 Maxim Tyrpekl 154099 877 MA3 DGC Praha Registrovaný
46 Matej Verl 115072 877 MA1 DGC Praha Registrovaný
47 Lukáš Linhart MA3 DGC Praha Registrovaný
48 Martin Štička 183615 880 MA3 DGC Praha Registrovaný
49 David Šindelář MA1 DGC Kadaň Registrovaný
50 Pavel Cerny 137113 864 MA3 DGC Praha Registrovaný
51 Tomáš Hovorka 106574 900 MA1 DGC Praha Registrovaný
52 Milan Tichý 99409 784 MA3 DGC Kadaň Registrovaný
53 Jindřich Ottl 116509 914 MA1 TMHOI Registrovaný
54 Jakub Matula MA3 DGC Praha Registrovaný
55 Jiří Valenta MA3 Registrovaný
56 Petr Pýt Valenta 122536 912 MA1 DGC Praha Registrovaný
57 Michael Bliek 139978 843 MA3 DGC Praha Registrovaný
58 Tomáš Redlich 70639 944 MA1 DGC Praha Registrovaný
59 Nathan Adlam 73293 933 MA3 DGC Praha Registrovaný
60 Jan Redlich 72821 849 MA1 DGC Praha Registrovaný
61 Luke Spencer MA3 Registrovaný
62 Pavel Noga MA3 Registrovaný

# Hráč PDGA# Rating 1 2 Celkem +/-
1 Martin Fojtík 126634 937 40 42 82 -6
2 Lukas Landa 122650 938 40 44 84 -4
3 Filip Conk 137217 969 40 44 84 -4
4 Martin Malý 113434 960 45 43 88 0
5 Petr Pýt Valenta 122536 912 49 40 89 +1
5 Tomáš Redlich 70639 944 42 47 89 +1
7 Matyáš Bareš 129605 956 43 48 91 +3
7 David Šindelář 0 46 45 91 +3
9 Jan Veselý 80355 957 47 45 92 +4
10 Jakub Koštel 115203 922 45 48 93 +5
10 Jakub Sýkora 75425 936 46 47 93 +5
10 Jiří Mika 125638 941 43 50 93 +5
13 Tomáš Hovorka 106574 900 47 47 94 +6
14 František Filip 113417 945 51 45 96 +8
15 Jindřich Ottl 116509 914 45 52 97 +9
16 Jakub Hošek 130320 903 49 49 98 +10
17 Jan Pelant 63642 885 51 48 99 +11
18 Marek Němeček 51 50 101 +13
19 Adam Kulich 117338 892 51 51 102 +14
20 Jan Redlich 72821 849 57 49 106 +18
21 Vojtěch Rychtar 71080 873 50 57 107 +19
22 Matej Verl 115072 877 54 55 109 +21
23 Ladis Dragoun 79067 925 54 57 111 +23
24 Josef Pavlů 103238 769 56 61 117 +29
# Hráč PDGA# Rating 1 2 Celkem +/-
1 Filip Surjomartono 147915 961 48 43 91 +3
2 Nathan Adlam 73293 933 47 45 92 +4
3 Michal Surjomartono 147913 936 44 50 94 +6
4 Lukáš Linhart 0 51 54 105 +17
5 Marek Surjomartono 147916 927 57 49 106 +18
5 Jakub Polák 185577 841 53 53 106 +18
5 Roman Kunovjánek 0 55 51 106 +18
8 Miroslav Vlček 118956 848 50 57 107 +19
8 Adam Surjomartono 148373 869 49 58 107 +19
10 Aleš Stanke 0 53 55 108 +20
11 Jakub Matula 0 53 58 111 +23
12 Jakub Kemr 141244 859 55 58 113 +25
13 Lukáš Burger 156336 897 54 60 114 +26
14 Zdeněk Sedlák 135760 762 54 61 115 +27
14 Michael Bliek 139978 843 59 56 115 +27
16 David Frejka 142797 799 57 59 116 +28
16 Vlastislav Novák 126334 831 56 60 116 +28
16 Martin Štička 183615 880 58 58 116 +28
16 Milan Tichý 99409 784 54 62 116 +28
20 Martin Zeman 206857 908 59 59 118 +30
21 Honza Kemr 161657 799 59 61 120 +32
21 Tomáš Bareš 0 60 60 120 +32
21 Pavel Cerny 137113 864 65 55 120 +32
24 Petr Šašek 161309 912 60 61 121 +33
24 Jiří Valenta 63 58 121 +33
26 Roman Běhůnek 161185 780 63 61 124 +36
26 Maxim Tyrpekl 154099 877 62 62 124 +36
28 Lukáš Pelikán 153601 840 64 61 125 +37
29 Lubomír Vičan 224414 802 64 62 126 +38
29 Pavel Noga 0 63 63 126 +38
31 Adam Palán 0 62 67 129 +41
31 Štěpán Pilař 0 65 64 129 +41
31 Lasse Skarpengland 0 62 67 129 +41
34 Luke Spencer 64 74 138 +50
# Hráč PDGA# Rating 1 2 Celkem +/-
1 Marketa Sedlakova 247180 829 56 57 113 +25
2 Bianca Koštelová 168876 824 58 59 117 +29
3 Marcela Tomášů 114302 804 60 60 120 +32
4 Julia Mandzyuk 0 68 60 128 +40

Hřiště

Kolo Kategorie Hřiště Layout Počet jamek Par Délka
1 MA1MA3FA1 DiscGolfPark Běchovice PDGL 2020 (13 jamek) 13 44 1600
2 MA1MA3FA1 DiscGolfPark Běchovice PDGL 2020 (13 jamek) 13 44 1600