PDGL 2020 #6 - Běchovice

Datum 06.12.2020
Ligy Pražská DiscGolfová Liga - 2020
PDGA -
Hřiště Discgolfpark Běchovice
Ředitel turnaje Jakub Koštel, #1382: pdgl@ultimo.cz; 776819208
Pomocný ředitel Jakub Sýkora:
Kapacita 50 hráčů

Informace

PDGL :: JARO-PODZIM 2020

13.6. Konopiště 18. 7. Kladno |  15.8. Ladronka | 6.9. Lesopark Letňany 4.10. Konopiště vol. 2 | 6.12. Běchovice

Internetový obchod ULTIMO.czLatitude 64°ZÜCA Česká republika a DiscGolf Club Praha vás zvou na 6. a závěrečný discgolfový turnaj Pražské DiscGolfové Ligy (série léto-pozdim 2020).

 

:: BĚCHOVICE::

 

Poslední turnaj této série nás zavede na rozšířený layout do Běchovic.

 

PŘIHLAŠOVÁNÍ / KATEGORIE

 

Jak je již na turnajích PDGL zvykem, hráči budou rozděleni do dvou výkonnostních kategorií a ženy budou mít kategorii vlastní (W / FA1). Pokročilí a středně pokročilí hráči by měli spadat do kategorie A (MA1), začátečníci a mírně pokročilí pak do kategorie B (MA3). 

Do jaké výkonnostní kategorie patříte, zjistíte dle svého českého ratingu*.

Hráči s ratingem 830 a vyšším --> A  
Hráči s ratingem nižším než 830 --> B
Hráči, co ještě nemají rating --> B**
Ženy, bez ohledu na rating --> W

* Co je český rating? Jedná se o systém hodnocení výkonnosti hráčů dle jejich výsledků v jednotlivých soutěžních kolech. Český rating se prozatím počítá z turnajů PDGL, SZDL (Severozápadní discgolfová liga) a UDGL (Ústecká discgolfová liga).

** Předpokládá se, že jste začínající hráč, který se účastní svého prvního PDGL / SZDL / UDGL turnaje. Pokud je tomu jinak a myslíte si, že patříte do kategorie A, nic vám nebrání se tam přihlásit ;) 

V rámci jedné série byste měli zůstat konzistentní. Tedy pokud je váš rating před prvním turnajem těsně pod 830 (tzn. startujete v B) a poté se zvýší nad tuto hranici, i přesto byste v dalších turnajích v rámci jedné série měli startovat v B. 

V případě, že rating zatím vůbec nemáte a první turnaj odehrajete v kategorii B, ale výsledek (rating) jasně ukáže, že patříte do kategorie A, další turnaje v dané sérii už odehrajete v kategorii A (a budou se vám do ni počítat i body z prvního turnaje).

 

ODHLAŠOVÁNÍ

Pokud se chcete z turnaje odhlásit, napište nám to prosím výhradně na email pdgl@ultimo.cz, případně jako SMS turnajovému řediteli. 

 

STARTOVNÉ

Dospělí: 120 Kč
Junioři (hráči mladší 18 let): 70 Kč

AcePool: + 20 Kč ke startovnému (více info níže)

Hráči, kteří se účastní svého vůbec prvního PDGL turnaje mají startovné ZDARMA. (Pokud se vás to týká, napište prosím do poznámky při přihlašování "Prvoúčastník")

Startovné je potřeba zaslat na bankovní účet č. 2101899982 / 2010.

Startovné bude možné zaplatit i na místě, tentokrát všechny prosíme o zaslání na účet, pokud aspoň trochu možno.

Do poznámky k platbě napište jméno turnaje + jméno hráčů, za které platíte, případně "+ ACE" ke hráči, který chce vstoupit do AcePoolu
(Př. "PDGL Běchovice - Jan Řetěz" nebo "PDGL Běchovice - Ivan Spitaut + ACE,  Lenka Hajzrová, Tomáš Berdý + ACE")

Hráči, kteří se přihlásí na poslední chvíli (2 a méně dnů před turnajem), pošlou emailem řediteli turnaje potvrzení o platbě, případně se s ním individuálně domluví na platbě jiným způsobem (např. v hotovosti na místě).

POZOR! Pokud se na turnaj nedostavíte, aniž byste se předem odhlásili, nebo se odhlásíte na poslední chvíli (15 a méně hodin před výhozem prvního kola *), ztrácíte nárok na vrácení startovného. Samozřejmě v případě, pokud jste dopředu zaplatili.

* Př. Výhoz je v sobotu v 9:00 a vy se odhlásíte v pátek v 18:01 či později, tak už nemáte nárok na vrácení startovného. Je totiž velice nepravděpodobné, že se ještě podaří zaplnit vaše místo jiným hráčem.

Pokud zaplaceno nemáte, včas (15+ hodin před výhozem) se neodhlásite a na turnaj nedorazíte, dostáváte první strike. Druhý strike pak bude znamenat stopku na další PDGL turnaje.

 

HARMONOGRAM

9:00 - výhoz z předem určené jamky (rozdělení do flightů dostanete do emailem den před turnajem)

(Jedno kolo potvrvá dle našeho odhadu přibližně 2,5, maximálně 3 hodiny)

11:30 - krátká pauza na svačinu / oběd

12:30 - výhoz druhého kola (ve stejných flightech, ze stejných jamek)

   - V případě, že první kolo bude dohráno dříve či výrazně později, dostanete emailem info o upraveném času pro výhoz 2. kola

   - Během pauzy prosím dodržujte hyginenická pravidla a nesrocujte se do větších skupin

15:00 - 15:30 - předpokládaný čas dokončení hry

Po dohrání prosím sledujte výsledk na live-scoringu a pokud jste na předních příčkách své kategorie, zdržte se prosím kolem jamky č. 1. 

JAMKY PRO PŘÍPADNÉ ROZHOZY: 1 a 13 a pokud stále nebude rozhodnuto, tak CTP na jamce č. 1

 

LAYOUT HŘIŠTĚ

Mapu si stáhnete kliknutím přímo na ní nebo sem.

Info k jednotlivým jamkám:

Jamka č. 1 - hraje se normálně, jak je naznačeno na teesignu

Jamka č. 2 - neplatí OB vlevo od fairwaye, bez provázku se tam nedá určit linie OB. Pokud skončíte v porostu / lesíku, je nutné se odtamtud proházet zpět na fairway.

Jamka č. 3 - standardně OB cesta napravo. Les nalevo je safe.

Jamka č. 4 - standardně OB cesta napravo. Křoví nalevo je safe, ale rozhodně tam nechcete skončit :)

Jamka č. 5 - nová vložená jamka. Po dokončení 4ky se vraťte podél cesty zpět (tak, abyste co nejméně překáželi hráčům právě hrajícím 4ku; zároveň dávejte pozor na jejich hody). Výhoziště najdete cca 15 metrů pod prostřední lavičkou. Hraje se do kopce mezi dva velké stromy napravo, které zároveň tvoří double mando. Cesta na levo je OB, stejně tak jako cesta za košem. Ta ale moc nehrozí. Při netrefení double manda (mandatory lajny budou vyznačeny provázky) házíte z Drop Zone, která bude jasně vyznačena.

Jamka č. 6 - standardní 5ka, potok po pravé straně je náhodná voda, tzn. když váš disk skončí ve vodě, hrajete z nejbližšího místa za ním směrem od koše, bez trestného hodu.

Jamka č. 7 - standardní 6ka, potok NENÍ OB. Ačkoli tam teď voda je, hranice se i tak špatně určuje. Za žádnou cenu se neházejte do křáků nalevo, žerou disky :) Doporučujeme si dopředu vysílat spottera, aby se urychlilo případné hledání disků. Dodržujte pravidlo 3 minut (stopujte 3 minuty od doby, kdy disk začne hledat celá skupina. Pokud disk po 3 minutách nenajdete, je prohlášen za ztracený a hráč pokračuje z předchozí pozice s jedním trestným hodem).

Jamka č. 8 - klasická sedmička, mando sloupy platí, ale OB okolo fairwaye NE (bez provázků se tam nedají jasně určit hranice). Tzn. z případného lesa se budete muset proházet ven.

Jamka č. 9 - klasická osmička, klasická pravidla, tedy OB cesta napravo

Jamka č. 10 - nová jamka, mando sloup, který bude třeba obhodit zprava (na aktuální mapě značeno chybně), cesta napravo OB, hřiště za košem hazard

Jamka č. 11 - nová jamka, koš mírně vlevo za lesíkem, cesta napravo OB

Jamka č. 12 - nová jamka - cesta nalevo OB

Jamka č. 13 - klasická devítka, OB je cesta nalevo a oblast ohraničená plotem, tzn. pokud se dostanete do porostu vpravo na úrovni koše, je to safe

 

SCORING

Zapisování score bude čistě elektronické. Po-koronové turnaje (včetně turnaje 1. ligy) ukázaly, že v dnešní době se již v pohodě dokážeme obejít bez papírových scorekaret a rádi bychom tento režim zachovali i na turnajích PDGL. Jak to tedy funguje?

Každá skupina má povinnost zapisovat skóre přes live-scoring tady na idiscgolf.cz (heslo je "pdgl") a zároveň také do další scoringové aplikace pro možnost ověření správnosti skóre (doporučujeme UDisc, ale je možné použít kteroukoli jinou appku, případně i jednoduchou tabulku). Na konci vždy porovnejte výsledky z obou aplikací a srovnejte případné nesrovnalosti.

 

FLIGTY (Soutěžní skupiny)

Na turnajích PDGL vám rádi vyhovíme, pokud chcete první kolo odehrát se svými partnery, kamarády apod. Je však potřeba nám to vždy dát vědět nejpozději 24 hodin před začátkem turnaje na email pdgl@ultimo.cz. Požadavkům na poslední chvíli (ráno před turnajem) nebude vyhověno. 

NA TOMTO TURNAJI ZŮSTANOU FLIGHTY STEJNÉ PRO OBĚ DVĚ KOLA.

 

CTP, ACE POOL

Na každém turnaji PDGL bude na jedné jamce vyhlášena soutěž CTP - výherce si odnese disk od Latitude 64°dle vlastního výběru z aktuální skladové zásoby Ultimo.cz. Pro ty z vás, kteří nevědí, tak CTP (Closest to the Pin) je vložená soutěž, jejímž cílem je dostat se na určené jamce prvním hodem co nejblíže ke koši. 

ACE POOL je taktéž zpestřením každého turnaje. Jen za 20 Kč navíc ke startovnému (platba převodem spolu se startovným) můžeš zkusit svoji šanci a pokud dáš během turnaje na jakékoli jamce eso, bereš všechny peníze, které se v rámci Ace poolu vybraly. V případě, že eso dá více hráčů, dělí si pool rovným dílem. Pokud na daném turnaji eso nikdo nevřetězí, přelévají se vybrané peníze do dalšího turnaje.

PŘED TÍMTO TURNAJEM JE V ACE-POOLU 3150 KČ

 

DISKY K ZAKOUPENÍ

Na turnaje se vždy snažíme dostat i Ultimo stánek s alespoň omezeným sortimentem. Ne vždy se to však povede, proto pokud máte zájem o konkrétní disk(y) z www.ultimo.cz, vytvořte si na e-shopu objednávku s osobním odběrem a do poznámky napište "Převzetí na turnaji PDGL (např.) Stromovka". Nebo pokud si chcete osahat několik různých disků a z nich jeden vybrat, také to není problém - napište email na jakub@ultimo.cz. Disky vám na turnaj rádi dovezeme.

NA TOMTO TURANJI NEBUDE STÁNEK S DISKY - OBJEDNÁVKY* RÁDI DOVEZEME 

* objednávat můžete standardně s e-shopu jako osobní odběr a do poznámky napište "předávka na PDGL Běchovice; případně pište na jakub@ultimo.cz pro individuální domluvu

 

CO JE PDLG?

 • série discgolfových turnajů v Praze a okolí zaměrená na hráče všech úrovní
 • 3 kategorie: začátečníci (B), pokročilí (A) a ženy (W)
 • více info na webu >>

 

O CO SE HRAJE?

 • První tři umístění v každé kategorii (A, B, W) získají na každém turnaji medaily / trofej 
 • Na každém turnaji proběhne losovačka o disky od Latitude 64° a Westside Discs
 • Ceny pro celkové vítěze zimní série PDGL poskytnou partneři turnaje Ultimo.cz a Latitude 64°.
  • oceněno bude prvních pět nejlepších v každé kategorii (A, B, W)
  • do celkového hodnocení se počítají body z 5 turnajů (z celkových 7)
  • vítěz každé kategorie si odnese discgolfový batoh Core Pro Backpack od Latitude 64° a poukázku do Ultimo.cz
 • Na závěr série proběhne velká losovačka o vozík ZÜCA COMPACT CART + příslušenství v hodnotě více než 7000 Kč + další ceny. Do velké losovačky budou zařazeni pouze hráči, kteří se zúčastní alespoň 5 ze 7 turnajů v této sérii.

 

PARTNEŘI PDGL

Ultimo

Latitude 64          ZÜCA Czech Republic

Disc golf club Praha

   

 
Berte prosím na vědomí, že registrací na turnaj udělujete souhlas s pořízením a následným použitím fotografií a audio/video záznamu Vaší osoby nebo Vámi svěřených osob.
 
Organizátor turnaje si vyhrazuje právo na jakékoliv změny.

 


Registrace

Kategorie Cena Min. hráčů
MA1 - 5
MA3 - 5
FA1 - 5

Registrační fáze 1
15.11.2020 20:00 - 05.12.2020
Všichni

#HráčPDGA#RatingKategorieČADGKlubStatusZaplaceno
1 David Frejka 142797 MA3 DGC Praha Registrovaný
2 Honza Kemr MA3 DGC Praha Registrovaný
3 Jakub Kemr 141244 MA3 DGC Praha Registrovaný
4 Jakub Hošek 130320 897 MA1 Kobra Kai Registrovaný
5 Filip Conk 137217 923 MA1 DGC Praha Registrovaný
6 Miroslav Vlček 118956 809 MA3 DGC Kadaň Registrovaný
7 Marek Surjomartono 147916 878 MA3 DGC Praha Registrovaný
8 Adam Surjomartono 148373 891 MA3 DGC Praha Registrovaný
9 Lukáš Burger MA3 Registrovaný
10 Lukáš Pelikán 153601 MA3 Registrovaný
11 Michal Surjomartono 147913 871 MA3 DGC Praha Registrovaný
12 Josef Pavlů 103238 814 MA1 DGC Praha Registrovaný
13 Martin Zeman MA3 DGC Praha Registrovaný
14 Marcela Tomášů 114302 762 FA1 DGC Albium Registrovaný
15 Aleš Stanke MA3 DGC Praha Registrovaný
16 Adam Palán MA3 DGC Praha Registrovaný
17 Marketa Sedlakova FA1 DGCL Registrovaný
18 Jan Veselý 80355 933 MA1 DGC Praha Registrovaný
19 Jakub Polák MA3 DGC Praha Registrovaný
20 Petr Šašek MA3 PeaceEgg Registrovaný
21 Adam Kulich 117338 896 MA1 DeGen Registrovaný
22 Lubomír Vičan MA3 DGC Praha Registrovaný
23 Zdeněk Sedlák 135760 786 MA3 Ce Cheb Registrovaný
24 František Filip 113417 919 MA1 DGC Kadaň Registrovaný
25 Vojtěch Rychtar 71080 897 MA1 DeGen Registrovaný
26 Filip Surjomartono 147915 930 MA3 DGC Praha Registrovaný
27 Štěpán Pilař MA3 Registrovaný
28 Roman Běhůnek MA3 Falcons Di... Registrovaný
29 Vlastislav Novák 126334 771 MA3 Falcons Di... Registrovaný
30 Lukas Landa 122650 932 MA1 TMHOI Registrovaný
31 Jakub Koštel 115203 905 MA1 DGC Praha Registrovaný
32 Bianca Strunz FA1 DGC Praha Registrovaný
33 Lasse Skarpengland MA3 Registrovaný
34 Roman Kunovjánek MA3 Registrovaný
35 Jakub Sýkora 75425 948 MA1 DGC Praha Registrovaný
36 Tomáš Bareš MA3 Registrovaný
37 Matyáš Bareš 129605 910 MA1 Registrovaný
38 Ladis Dragoun 79067 920 MA1 DGC Albium Registrovaný
39 Jan Pelant 63642 891 MA1 DGC Praha Registrovaný
40 Marek Němeček MA1 Yoyoteam Registrovaný
41 Pavel Votický 104795 885 MA1 DGC Albium Registrovaný
42 Martin Malý 113434 933 MA1 Ce Cheb Registrovaný
43 Jiří Mika 125638 891 MA1 DGCL Registrovaný
44 Julia Mandzyuk FA1 Ce Cheb Registrovaný
45 Martin Fojtík 126634 950 MA1 TMHOI Registrovaný
46 Maxim Tyrpekl MA3 DGC Praha Registrovaný
47 Matěj Verl 115072 884 MA1 DGC Praha Registrovaný
48 Vojta Bublík MA3 DGC Praha Registrovaný
49 Lucie Budilová 115310 687 FA1 DGC Praha Registrovaný
50 Lukáš Linhart MA3 DGC Praha Registrovaný
51 Martin Štička MA3 DGC Praha Waiting list
52 Ondřej Šafránek MA3 DGC Praha Waiting list
53 David Šindelář MA1 Waiting list
54 Pavel Cerny 137113 748 MA3 Waiting list
55 Tomáš Hovorka 106574 879 MA1 DGC Praha Waiting list
56 Vojtěch Šváb 116195 910 MA1 DGC Praha Waiting list
57 Milan Tichý 99409 796 MA3 DGC Kadaň Waiting list
58 Jindřich Ottl 116509 916 MA1 TMHOI Waiting list
59 Jakub Matula MA3 DGC Praha Waiting list
60 Jiří Valenta MA3 Waiting list
61 Petr Pýt Valenta 122536 896 MA1 DGC Praha Waiting list
62 Michael Bliek 139978 781 MA3 DGC Praha Waiting list
63 Julie Valentová FA1 Waiting list
64 Tomáš Redlich 70639 959 MA1 DGC Praha Waiting list
65 Sebastian Paul 135127 800 MA3 DGC Praha Waiting list
66 Nathan Adlam MA3 Waiting list
67 Filip Carlan 111692 927 MA1 FloppyDisk Waiting list
68 Jan Redlich 72821 848 MA1 DGC Praha Waiting list
69 Luke Spencer MA3 Waiting list

#HráčPDGA#Rating12Celkem+/-
0Jakub Hošek130320897  00
0Filip Conk137217923  00
0Josef Pavlů103238814  00
0Jan Veselý80355933  00
0Adam Kulich117338896  00
0František Filip113417919  00
0Vojtěch Rychtar71080897  00
0Lukas Landa122650932  00
0Jakub Koštel115203905  00
0Jakub Sýkora75425948  00
0Matyáš Bareš129605910  00
0Ladis Dragoun79067920  00
0Jan Pelant63642891  00
0Marek Němeček    00
0Pavel Votický104795885  00
0Martin Malý113434933  00
0Jiří Mika125638891  00
0Martin Fojtík126634950  00
0Matěj Verl115072884  00
0David Šindelář     00
0Tomáš Hovorka106574879  00
0Vojtěch Šváb116195910  00
0Jindřich Ottl116509916  00
0Petr Pýt Valenta122536896  00
0Tomáš Redlich70639959  00
0Filip Carlan111692927  00
0Jan Redlich72821848  00
#HráčPDGA#Rating12Celkem+/-
0David Frejka142797   00
0Honza Kemr0   00
0Jakub Kemr141244   00
0Miroslav Vlček118956809  00
0Marek Surjomartono147916878  00
0Adam Surjomartono148373891  00
0Lukáš Burger0   00
0Lukáš Pelikán153601   00
0Michal Surjomartono147913871  00
0Martin Zeman    00
0Aleš Stanke0   00
0Adam Palán0   00
0Jakub Polák0   00
0Petr Šašek0   00
0Lubomír Vičan0   00
0Zdeněk Sedlák135760786  00
0Filip Surjomartono147915930  00
0Štěpán Pilař    00
0Roman Běhůnek0   00
0Vlastislav Novák126334771  00
0Lasse Skarpengland0   00
0Roman Kunovjánek    00
0Tomáš Bareš0   00
0Maxim Tyrpekl0   00
0Vojta Bublík0   00
0Lukáš Linhart 0   00
0Martin Štička0   00
0Ondřej Šafránek    00
0Pavel Cerny137113748  00
0Milan Tichý99409796  00
0Jakub Matula    00
0Jiří Valenta     00
0Michael Bliek139978781  00
0Sebastian Paul135127800  00
0Nathan Adlam    00
0Luke Spencer    00
#HráčPDGA#Rating12Celkem+/-
0Marcela Tomášů 114302762  00
0Marketa Sedlakova0   00
0Bianca Strunz0   00
0Julia Mandzyuk0   00
0Lucie Budilová115310687  00
0Julie Valentová    00

Hřiště

LayoutKoloPočet jamekParDélka
PDGL 2020 (13 jamek)1. kolo13441600
PDGL 2020 (13 jamek)2. kolo13441600