Discgolfové hřiště Choltice

9 jamek

901 metrů

Par 29

Map

Lokace 49.9851106N, 15.6186078E
Kraj Pardubický kraj
Typ hřiště Pevné
Charakter hriště Zámecký park
GPS souřadnice 49.9851106N, 15.6186078E
Výhoziště 8 x umělá tráva, 1 x cesta
Koše 9 x Innova Discatcher
Datum vzniku 18.7.2018
Placené hřiště
Obchod
Půjčovna

Popis hřiště

1. První jamka hřiště se nachází v těsné blízkosti zámecké restaurace Restaurace Zámek Choltice kde je možné se občerstvit. Jamka má PAR 3, dělku 78 metrů. Nachází se na loučce v těsné blízkosti zámku. Z obou stran je ohraničena pěšinou, která je OB. Fairwayí prochází mírná terénní vlna, která může trochu potrápit hráčův výhled.

2.Druhá jamka je jediná, jejíž odhoziště není na "umělce", nýbrž se hází ze zpevněné cesty mezi lavičkou a mostkem. Jamka má PAR 3, 87 metrů. Je to rovná jamka, kde se na samém jejím počátku přehazuje struha Zlatotok. Fairway je po levé straně lemována třemi vzrostými stromy a také pěšinou, která je OB. Komu disk odlétne výrazněji vpravo, seznámí se s místní bažinkou

3.Odhoziště třetí jamky se nachází vedle jednoho z místních staletých dubů (který ja památným stromem), a při pohledu z odhoziště směrem ke koši zjistíme, že fairway lemují rostoucí nástupci. Jamka má PAR 3, 67 metrů, přičemž fairway kopíruje vrstevnici. Hlavní překážkou zde bude právě množství stromů.

4.Čtvrtá jamka je nejkratší jamkou hřiště - má PAR 3, 62 metrů. Fairway je otevřená, mírně do kopce a je vystlaná kobercem z břečťanu. Na začátku jamky přehazujeme pěšinu a vyhýbáme se několik vzrostlým stromům. V poměrně těsné blízkosti za košem se za pěšinou nachází přechod k dalšímu odhozišti, pozor - pěšina je OB.

Při pohybu po fairwayi prosím dbejte zvýšené opatrnosti - břečťan schovává terénní nerovnosti i menší pařezy.

5.Pátá jamka je opět na koberci z břečťanu, tudíž i zde prosíme dbejte zvýšené opatrnosti při pohybu fairwayí - v koberci se schovávají menší pařezy a nerovnosti. Také zde potkáte 2 poklopy od starých studní, tak nám do nich nespadněte . Jamka má PAR 3 , 66 metrů. Je také mírně do kopce, fairway protínají zajímavé terénní vlny a je zde větší množství vzrostlých stromů.
 
6.Po delším přechodu od páteho koše (pěšinkou do kopce) se kousek od rozcestí nachází odhoziště šesté jamky. Je to první ze dvou jamek s PAR 4, délka 133 metrů. Fairway kopíruje vrstevnici a je protkána množstvím stromů, a tak před odhozem doporučujeme krátkou modlitbu k lesním skřítkům . Také samotný koš je "zašitý" mezi trojicí vzrostlých dubů a připravit si dobrou pozici pro dohoz není jednoduché. Právě množství stromů je hlavním důvodem pro PAR4, jedná se o hodně technickou jamku která určitě potrápí i zkušenější hráče.
 
7.A z lesa hurá na louku. Odhoziště sedmé jamky se nachází na samém vrcholu louky místně zvané průhon, která se postupně svažuje až k samotnému Zámku. Koš od odhoziště dělí 115 metrů, stanoven PAR 3. Značná část fairwaye je z obou stran ohraničena nizkou trnitou křovinou, která je OB a nejednomu hráči přichystá nepříjemné chvilky. Od tohoto bodu už půjdeme jen z kopce a doprovázet nás budou hezké výhledy na Choltický Zámek.
 
8.Kousek od sedmého koše se nachází odhoziště osmé jamky, kterou pracovně nazýváme "jahodová zatáčka" (kvůli množství divokých jahod v okolí odhoziště a při pravé straně u lesa:) ). Jamká má PAR3, 119 metrů. Je výrazněji z kopce a k dosažení koše je nutné obhazovat koruny vzrostlých stromů.. místa na louce je ale dost. Níže pod košem průhonem prochází pěšina, která je OB, tak to nepřehoďte.
 
9.Devítka. Nejdelší jamka hřiště, 174 metrů, PAR4. Odhoziště je těsně u cesty na vrchu terénní vlny která je v zimě místním dějištěm zimních sportů. Po sejití z kopce dolů nás už čeká jen velká louka, koš je umístěn ve vzdálenějším rohu této louky. Louku od zámku odděluje struha Zlatotok, která je OB.
 
Velké díky Ultimo.cz a ateliéru Josef Dvořáček https://www.facebook.com/atelier.dvoracek

Layouty

Číslo jamky
Par
Délka
Převýšení
1
3
78
1
2
3
87
0
3
3
67
0
4
3
62
5
5
3
66
8
6
4
133
1
7
3
115
-4
8
3
119
-8
9
4
174
-7

Layout map