Vyhlášení výsledků 1. a 2. ligy discgolfu 2020
Sezona 2020 je za námi a my máme to potěšení seznámit Vás s jejími výsledky pro 1. a 2. ligu discgolfu. 

 

1DL 

V rámci První ligy discgolfu 2020 byly odehrány 4 turnaje, a to Moravský Krumlov 2020, Prodiscus: Jindřichův Hradec Open 2020, Made in Chřiby 2020 v Těšánkách a Agrola Bagr Cup 2020 v Českých Budějovicích. 

Výsledky jsou následující. 

V kategorii MPO zvítězil se získanými 286 body Jakub Semerád. Kuba hrál celou sezonu vyrovnané výborné výkony, například v první lize získal kromě jednoho vítězství 3 druhá místa. Nejen tím si vybojoval i celkový PDGA rating nad 1000 a členství v týmu Latitude 64°. Druhé a třetí místo v lize dělil pouze jediný bod, který si vybojoval Bohdan Bílek z klubu Moravian Gators Nový Jičín nad Matějem Vojtíkem z DGC Slovácko. 

Mezi ženami vyhrála suverénně Eliška Bártková (Moravian Gators Nový Jičín), druhé místo si skvělým vítězstvím na posledním turnaji vydobyla Martina Vajdová (Bazarmix Ostrava) před třetí Veronikou Fabíkovou (Fénix Brno). 

V kategorii MP40 si první místo zajistil 2 turnajovými vítězstvími a 1 třetím místem novopečený master Lukáš Filandr před vítězi předchozích ročníků Markem Šromem (DGC Moravský Krumlov) a Tomášem Dostálem (Bazarmix Ostrava). 

Kategorie MP50 byla plna napětí až do úplného konce, o vítězi rozhodl jediný bod. Tuto kategorii nakonec ovládl Jirka Provazník (Bazarmix Ostrava) nad Jozefem Čiernym, kousek za nimi pak třetí místo obsadil Pavel Marišinec (Bazarmix Ostrava). 

Mezi staršími juniory dominoval Petr Mrázek (Bazarmix Ostravaa zaslouženě bere první místo v kategorii MJ18. Druhý za ním se umístil Jakub Dostál (Moravian Gators Nový Jičín), třetí místo pak získal David Kolařík. 

U juniorů do 15 let to byla již téměř tradiční bitva mezi Petrem Strieglerem (DGC Moravský Krumlov) a Martinem Štípkem (Eagles Uničov), nakonec rozhodl opět jediný bod, a to ve prospěch Peti Strieglera. Třetí místo si vybojoval Jan Janků. 

 

2DL 

Do druhé ligy discgolfu silně zasáhla celosvětová pandemie, a tak se místo původních plánovaných 8 podařilo uskutečnit pouze 4 turnaje: proDiscgolf.cz Búřov Open 2020, Latitude 64° Vesec Open 2020, Veselí Open 2020 a Slovácko Open 2020. 

Kategorii MPO ovládl polský Milosz Boruszewski před druhým Ondřejem Vojtáškem (Eagles Uničov) a třetím Tomášem Zavřelem. 

Ženskou kategorii FPO vyhrála díky vítězstvím na dvou turnajích Andrea Jenčke (Lions Šumperk), druhá skončila Nikola Moravcová a třetí Iveta Mikulicová (DGC Kobylí). 

Mezi hráči kategorie MP40 vyhrál s velkým náskokem Michal Jiřík. Druhé místo obsadil Petr Zahrádka o 4 body před třetím Pavlem Jiříkem. 

V kategorii MP50 suverénně zvítězil slovenský Roman Miezga se 2 turnajovými vítězstvími před druhým Martinem Olšinou. Třetí místo získal Viktor Harásek (Hanáčti letci Olomouc). 

Kategorii juniorů do 18 let vyhrál se 2 vítězstvími David Kolařík, druhé místo získal s jedním vítězstvím Vojtěch Vykydal (Albium Ústí nad Labem). Třetí místo obsadil Tomáš Bobek. 

Kategorie juniorů do 15 let nebyla ve druhé lize naplněna. 

Všem umístěným gratulujeme, informace o organizaci předání trofejí a cen lze nalézt zde