TZ: 1.liga Made in Chřiby 2020
Po čtyřleté pauze se v areálu Gruntu Galatík V Těšánkách u Kroměříže znovu uskutečnil discgolfový turnaj a pod názvem Made In Chřiby 2020 se zařadil do První ligy discgolfu. Hlavní organizace se zmocnil klub Discgolf Lískovec v čele s Markem Budíkem a ruku k dílu přiložily další moravské kluby, jmenovitě Fénix Brno, DGC Moravský Krumlov, Eagles Uničov a DGC Kobylí. Turnaj se uskutečnil s podporou internetového obchodu proDiscgolf.cz, firem G3, Grunt Galatík, Amekan, Spálovský a dalších.

Během tréninkového pátečního dne se uskutečnil i distance contest v jednotlivých kategoriích. Nejlepší výkon předvedl Jakub Knápek hodem dlouhým 162 metrů, kterým zároveň stanovil nový český rekord.

V sobotu, kdy panovalo krásné slunečné počasí, všech 83 hráčů poměřilo síly s velmi náročným hřištěm plným dlouhých a místy i technických hodů. Na několika jamkách jsou hráči nuceni házet přes vodu, což přidává zvláště na mentální obtížnosti hřiště. Jamka 1 má navíc koš umístěný na ostrově, a tím se stává jednou z unikátních jamek českého discgolfu. Všudy přítomný vítr na dlouhých otevřených fairwayích hraje také velkou roli. V prvním kole se Jakubovi Knápkovi podařilo zahrát kolo s nejvyšším PDGA ratingem, jakého kdy český hráč dosáhl, a to 1061. Během sobotního večera se uskutečnil také putting contest, který zvítězil Marek Šrom (DGC Moravský Krumlov).

V neděli hru ztížil navíc faktor deště a mokra a boje o přední pozice byly tedy ještě obtížnější. V hlavní kategorii MPO se s hřištěm nejlépe vypořádal Jakub Knápek (proDiscgolf.cz Albatros Team a Moravian Gators Nový Jičín), na druhém místě skončil Jakub Semerád (Silver Stars Hunters Team) a třetí se umístil Matěj Vojtík (Gold Stars Hunters Team, DGC Slovácko). Mezi ženami zvítězila Eliška Bártková (proDiscgolf.cz Albatros Team a Moravian Gators Nový Jičín) po rozhozu s druhou Katkou Boďovou ze Slovenska, třetí skončila Nikola Moravcová (DGC Hunters). Mezi hráči kategorie MP40 zvítězil Lukáš Filandr (Latitude 64), v MP50 Jirka Provazník (Bazarmix Ostrava), mezi juniory do 18 let Jakub Dostál (Moravian Gators Nový Jičín) a do 15 let Petr Striegler (proDiscgolf.cz Albatros Team a DGC Moravský Krumlov).

Kompletní výsledky jsou k dispozici na webu idiscgolf.cz (http://idiscgolf.cz/turnaje/319) a PDGA (https://www.pdga.com/tour/event/46801). Fotografie od Martina Jaroše jsou dostupné na FB stránce Discgolf Lískovec (https://www.facebook.com/media/set/?vanity=DiscgolfLiskovec&set=a.2642044462723626https://www.facebook.com/media/set/?vanity=DiscgolfLiskovec&set=a.2643221305939275https://www.facebook.com/media/set/?vanity=DiscgolfLiskovec&set=a.2643885772539495) a video od Tomáše Valíka na YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=BZ6Rz1lg488). Celkem se rozdalo zpět mezi nejlepší 60% vybraného startovného, něco málo přes 30 000Kč. Průměrný rating paru hřiště byl 958 a pod par zahrálo celkem 17 hráčů. 

Gratulujeme vítězům a děkujeme všem účastníkům za odvahu vypořádat se s takto těžkým hřištěm.  

Daniel Konečný a Marek Budík